<

علت خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی

علت خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی

دیروز در حال گودبرداری به وسیله یک بیل مکانیکی کوماتسو بودم که ناگهان احساس کردم موتور گیرپاژ کرد . خاموشش کردم و پیاده شدم . با یکم بررسی متوجه شدم سوزن انژکتور بیل مکانیکی از کار افتاده !

متنی که در بالا مطالعه کردید، صحبت یکی از مشتریان سپار فیلتر خاورمیانه درباره مشکل خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی بود، در ادامه کارشناسان ما ایشان را راهنمایی کردند . با ما همراه شوید تا در خصوص این رخداد بیشتر صحبت کنیم.

سیستم انژکتور بیل مکانیکی چیست ؟

سیستم انژکتور وظیفه ی ترکیب سوخت و هوا را به نسبت لازم و وظیفه تزریق آن به موتور را برعهده دارد .همین امر سبب کم شدن مصرف سوخت بیل مکانیکی شده و میزان آلودگی هوا را کاهش می دهد.

 

مطالعه کنید >>> بیودیزل چیست ؟

 

اجزاء و کاربرد انژکتور :

انژکتور دارای اجزایی می باشد که عبارتند از :

  1. درپوش محافظ
  2. بدنه
  3. سوزن انژکتور
  4. سلونوئید ا
  5. اورینگ
  6. و ….

سوخت در موتور با مقدار فشار ثابت از قسمت فوقانی وارد فیلتر ورودی انژکتور می شود. فشار ورودی انژکتور برابر با فشار ریل سوخت است که مقدار ثابتی دارد.

مهم ترین کاربرد انژکتور رسوب زدایی می باشد که همین امر موجب کاهش آلودگی هوا خواهد شد. به همین جهت لازم است رانندگان خودرو ، ماشین سنگین ، بیل مکانیکی و … از انژکتور مراقبت کنند.

 

پیشنهاد مطالعه >>> مراحل تصفیه سوخت در سپار فیلتر

 

سوزن انژکتور بیل مکانیکی :

سوزن انژکتور قطعه ای است که مسئولیت پاشش سوخت را در داخل موتور خودرو بر عهده دارد.

زمانی که پمپ، به صورت ثابت بنزین را خودرو را از باک می کشد و با فشار 3.5 بار پشت سوزن نگه می دارد. آنگاه در هنگام روشن شدن خودرو، سوزن مقدار ثابتی را پاشش می کند و با گازدادن این مقدار بیشتر می شود.

سوزن انژکتور بیل مکانیکی

دلیل خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی :

قطعات داخلی ساخته شده در سوزن و پمپ گازوئیل سیستم سوخت بیل های مکانیکی کوماتسو به دلیل فشار بالا با ترانس خیلی کم و دقیق ساخته شده اند. حالا بریم ببینیم چرا سوزن ها زود خراب میشن ؟

در وحله اول هر سیستمی؛ چه سیستم هیدرولیک و چه سیستم سوخت برای محافظت از یک سری فیلتر ها که در داخل مسیرشان قرارد می دهند که وظیفه نگهداری از آن مدار را بر عهده دارد .

شرکت کوماتسو برای محافظت از سیستم سوخت رسانی بیل های مکانیکی کوماتسو از فیلتراسیون میکرونی استفاده کرده است. (آیا می دانید هر میکرون چقدر است ؟ هر میکرون معادل 0.001 میلی متر است!!)

حال شما تصور کنید که اگر فیلتر های تقلبی و فیک استفاده شود و مدار فیلتراسیون نشود ، ذرات و آلایندگی ها چه آسیبی به پمپ و سوزن انژکتور بیل مکانیکی و با خودرو وارد می کند.

 

این مورد را از دست ندهید >>> تفاوت فیلتر تقلبی و اصلی

 

دلیل بعدی از اونجایی قطعات به کار رفته برای ساخت سوزن انژکتور ترانس خیلی کم و دقیقی دارند حین کار کردن توسط غلظت یا چربی گازوئیل روانکاری می شوند که اگر گازوئیل حاوی آب و ذرات بیشتر از 2 میکرون باشد قطعات روانکاری و خنک نمی شوند .

همین امر باعث گیرپاژ شدن قطعات و سوزن و یا پمپ انژکتور می گردد که در نهایت سوزن از کار می افتد.

سوزن انژکتور بیل مکانیکی

این نکته را درنظر بگیرید؛ تعویض دیرهنگام فیلتر سوخت باعث افت فشار سوخت عبوری از فیلتر می گردد که باعث دیر روشن شدن موتور و یا افت توان می گردد.

در اینجا متوجه شدیم ؛ فردی که برای مشکل خود با سپار فیلتر خاورمیانه تماس گرفته بود ، توسط کارشناسان ما چگونه راهنمایی شد . حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید چه کار کنیم تا سوزن انژکتور بیل مکانیکی و یا خودرو دچار مشکل نشود ؟!

فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل بهترین راهکار برای محافظت :

اگر شما در خودروی خود از فیلتر های گازوئیل و یا فیلتر های آبگیر گازوئیل استفاده کنید می توانید جلوی ورود انواع گرد و غبار و ذرات آلاینده به خودرو خود را بگیرید.

 

مطالعه کنید >>> قیمت فیلتر گازوئیل در ایران

 

فیلتر تصفیه ساز، به صورت یک فیلتر سانتریفیوژی عمل می کند. به این صورت که پس از ورود گازوئیل به داخل فیلتر، ذرات و ناخالصی ها در اثر فرآیند گریز از مرکز، از سوخت جدا می شود و در کاسه تبیه شده در پایین فیلتر خواهند شد.

معمولا این فیلتر ها به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند برای مثال فیلتر خاور ، فیلتر بیل مکانیکی ، فیلتر خودرو و …. . به همین جهت اهمیت دارد که با توجه به نوع وسیله نقلیه، فیلتر مناسب را تهیه نمایید .

 

یکی از بهترین فیلترهای گازوئیل >>>>> فیلتر گازوئیل EVO-10

 

جمع بندی :

در ابتدا متن شخصی که با سپار فیلتر خاورمیانه تماس گرفته بود، دچار مشکل گیرپاژ بیل مکانیکی خود شده بود و پس از بررسی متوجه شد سوزن انژکتور بیل مکانیکی از مار درآمده است . پس از تماس با کارشناسان سپار فیلتر خاورمیانه متوجه می شود که علت این رخداد؛ ورود آلاینده ها به موتور و پمپ انژکتور می باشد .

نبود فیلتر مناسب در وسیله نقلیه اینگونه مشکلات را برای شما به وجود می آورد و با اعمال صدمه به موتور و انژکتور ، هزینه زیادی را برای شما به بار می آورد .

 

پیشنهاد مطالعه >>> زمان مناسب برای تغییر فیلتر خودرو

 

شما می توانید با خرید فیلتر اصل و کاربردی، هزینه های گزاف را از خود دور کنید . البته مهم است که فیلتر را از کجا تهیه می کنید .

شرکت سپار فیلتر خاورمیانه ، تنها نمایندگی رسمی شرکت سپار فیلتر آلمان در کشور ایران ، با تضمین 1 ساله و پشتیبانی 24 ساعته ، یکی از فروشندگان انواع فیلتر گازوئیل ، فیلتر تصفیه ساز ، فیلتر خاور ، فیلتر بنز و فیلتر بیل مکانیکی می باشد .

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات این شرکت به صفحه “درباره ما” مراجعه نمایید و برای مشاهده محصولات به صفحه “محصولات” مراجعه نمایید .

همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با مراجعه به صفحه “تماس با ما” با کارشناسان سپار ارتباط برقرار نمایید .

 

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.