سپار فیلتر خاورمیانه - فیلتر گازوئیل پلاستیکی
EnglishPersian

بیودیزل چیست ؟

بیودیزل چیست ؟

بیودیزل یک گازوئیل گیاهی است که اضافه کردن تنها 5 درصد از آن به گازوئیل موجب کاهش 83 درصدی آلایندگی خواهد شد . بیودیزل به دلیل تولید از منابع گیاهی دارای گوگرد بسیار اندکی می باشد. در ادامه می خواهیم در رابطه با این سوخت گیاهی بیشتر صحبت کرده و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم .

تاریخچه بیودیزل :

این ماده که با عنوان دیزل زیستی نیز شناخته می شود ، نوعی سوخت است که از تغییر پذیری خاصیت روغن های گیاهی به وجود می آید. این سوخت را می توان جایگزین مناسبی برای دیزل های نفتی دانست. شاید برایتان جالب باشد که این سوخت از دهه 70 میلادی در کشور های غربی برای اولین بار مطرح گردید . اما در آن زمان بشر هنوز  درباره تجدید ناپذیری منابع نفتی فکری نکرده بود ، به همین علت سوخت های زیستی مورد توجه قرار نگرفت .

حال با گذشت بیش از 30 سال و به اتمام رسیدن ذخایر نفت و گاز ، اکثر کشور های دنیا به دنبال تولید سوخت بیودیزل می باشند .

 

این مطلب را بخوانیم >>> مراحل تصفیه سوخت

 

معمولا در تولید سوخت های زیستی  به جای متانول از اتانول استفاده می شود . اتم ها و مولکول های استفاده شده، اجزاء اتیل استرهای اسید چرب خواهند بود.

معمولا تفاوت هایی که در سوخت های زیستی و نفتی وجود دارد ، بیشتر در ساختار هر یک بوده که باعث ایجاد تفاوت در خواص فیزیکی نیز می شوند .

آشنایی با بیودیزل و تاثیر فیلتر گازوئیل

تفاوت بیودیزل با دیزل نفتی :

مزایای بیودیزل :

 1. اگر بخواهیم دیزل زیستی را با دیزل نفتی مقایسه کنیم باید بگوییم که روان کنندگی بیشتری دارد و همین امر باعث کاهش فرسودگی موتور می شود.
 2. دیزل های زیستی نسبت به دیزل های نفتی ، مواد سمی کمتر را شامل می شود. همین امر سبب آن می شود که در هنگام نشت، آسیب های کمتری را به طبیعت و محیط های اطراف وارد کند.
 3. این سوخت سبب کاهش آلودگی هوا خواهد شد چرا که هیچ ترکیب گوگردی در داخل آن وجود ندارد.
 4. مهمترین مزیت سوخت های دیزلی نسبت به سوخت های نفتی در تجدید پذیر بودن آن است و به راحتی می توان منابع دسترسی به این سوخت با ارزش را یافت .

معایب بیودیزل :

از جمله معایب این سوخت زیستی عبارتند از  :

 1. معمولا کسانی که در مناطقی با دمای پایین زندگی می کنند ارتباط خوبی با این سوخت زیستی برقرار نمی کنند چرا این سوخت در دماهای پایین با سرعت زیادی به حالتی همچون ژل تبدیل می شوند .
 2. این سوخت نسبت به سوخت های نفتی مقدار اکسیژن بیشتری را دارد . همین امر هم می تواند مزیت باشد و هم می تواند جزء معایب به حساب بیاید . چرا که افزایش اکسیژن در سوخت های زیستی معمولا سبب جلوگیری از آلودگی هوا می شود. اما به طور تقریبی 4% سبب کاهش قدرت موتور خواهد شد.
 3. بیودیزل از لحاظ شیمیایی به عنوان حلال، جنبش بیشتری دارد اما برای موادی که برای دیزل های نفتی، امن در نظرگرفته می شود خطرناک به حساب بیاید .

به طور کلی در این جهان هستی هیچ چیزی بی نقص نبوده و دارای مشکلاتی می باشد . حال شما به ما بگویید ، به نظر شما کدام سوخت ارزش بیشتری دارد ؟

به یک نکته را در سوخت های نفتی و گیاهی باید توجه کنیم که هر دوی آنها در سیستم خودرو باعث آلودگی می شوند. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه کاری انجام دهیم که جلوی آلودگی های ناشی از هر یک از سوخت ها را بگیریم.

پاسخ به این سوال بسیار راحت است؛ انتخاب یک فیلتر گازوئیل مناسب و کاربردی سبب جلوگیری ذرات آلوده حاصل بیودیزل و سوخت های نفتی می باشد .

 

پیشنهاد مطالعه >>> انواع فیلتر گازوئیل مادام العمر در سپار فیلتر

 

معرفی فیلتر گازوئیل :

شرکت سپار فیلتر خاورمیانه یکی از تولید کنندگان انواع فیلتر گازوئیل ، فیلتر آبگیرگازوئیل ، فیلتر تصفیه گازوئیل و … می باشد . این شرکت با سابقه درخشان فیلتر هایی را که در ادامه معرفی می کنیم در اختیار مشتریان خود قرار می دهد . فیتلر های سپار به راحتی می تواند توده های میکروبی موجود در بیودیزل ها را جداکند . همانطور که گفتیم بیودیزل یک سوخت دیزلی پاک است که با استفاده از فیلتر های سپار این پاکی چند برابر خواهد شد.

شرکت سپارفیلتر خاورمیانه به شما تضمین می دهد که به وسیله فیلتر های زیر می توانید ، موتور خود را بیمه کنید. انواع فیلتر های موجود در سپار فیلتر خاورمیانه عبارتند از :

 • فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-AUTOMOTIVE : فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF با کارآیی منحصر بفرد خود از ورود هر گونه ناخالصی به داخل موتور جلوگیری کرده و عمر موتور و سوزن انژکتور ها را چندیدن برابر افزایش می‌دهد.
 • فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-INDUSTRIAL : با استفاده از این فیلتر، گازوئیل خالص و با کیفیت به موتور ماشین شما می‌رسد؛ که همین امر، باعث صرفه جویی در هزینه های تعویض و تعمیر موتور و سوزن انژکتور می‌شود.
 • فیلتر گازوئیل SWK-2000/130/MK : فیلتر های تصفیه ساز “سپار2000” محصول کشور آلمان، فیلترهایی منحصر به فرد جهت جداسازی آب و املاح موجود در سوخت های سبک دیزل می باشد
 • فیلتر گازوئیل EVO-10 :فیلتر گازوئیل EVO-10 سپار یک پالایشگاه سیار برای محافظت از موتور های دیزل در برابر آلودگی ها و ناخالصی های موجود در سوخت دیزلی به شمار می‌آید.

این فیلتر ها تنها 4 تا از پرفروش ترین محصولات شرکت سپار فیلتر خاورمیانه می باشد. شما می توانید بای مشاهده دیگر محصولات این شرکت به صفحه “محصولات” مراجعه نمایید .

جمع بندی :

در این صفحه، ابتدا اهمیت سوخت های بیودیزل را معرفی کردیم و متوجه شدیم این سوخت زیستی چقدر می تواند در سلامت ما و شما تاثییر گذار بوده و از همه مهمتر تجدید پذیری آن می باشد و شما به راحتی می توانید به منابع این سوخت با ارزش دسترسی داشته باشید . اما همانطور که گفتیم در این جهان هستی هیچ چیزی بدون عیب نبوده و مهندسان همیشه در پی بهینه نمودن این موارد می باشد .

 

مطالعه کنید >>> فیلتر تصفیه ساز گازوئیل چیست ؟

 

یکی از مشکلات این سوخت ذرات و گرد و غبار های ناشی از آن می باشد که به موتور خودرو شما آسیب می رساند . بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از فیلتر های کاربردی می باشد . تیم کارشناسی و فنی شرکت سپار فیلتر خاورمیانه به شما پیشنهاد می کند فیلتر های گازوئیل را از برند هایی تهیه کنید که امتحان خود را پس داده است.

 

قبل از خرید نگاهی بیاندازید >>>> تفاوت فیلتر تقلبی و اصلی

 

شرکت سپار فیلتر خاورمیانه با ارائه فیلتر های گازوئیل به عنوان تنها نمایندگی شرکت سپار فیلتر آلمان در ایران با تضیمن 1 ساله و خدمات پس از فروش این اطمینان را به شما می دهد که در استفاده از محصولات این شرکت هیچگاه دچار مشکل نخواهید شد .

برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت می توانید به صفحه “محصولات” مراجعه کرده و برای آشنایی با تاریخچه و خدمات شرکت می توانید به صفحه “درباره ما” مراجعه نمایید . همچنین برای ارتباط با کارشناسان این شرکت به صفحه “تماس با ما” مراجعه نمایید .

 

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.