قیمت فیلتراسیون گازوئیل

قیمت فیلتراسیون گازوئیل

فیلتر گازوئیل چیست؟

شاید برای شما که تجربه تجهیزات ماشین را ندارید، سوال پیش آید که اصلا فیلتر گازوئیل چیست؟ چه کاربردی برای موتور خودرو دارد؟ و اینکه قیمت فیلتراسیون گازوئیل چه قدر است؟ به طور کلی تمام موتورها  چه ماشین آلات سنگین و چه خودرو شخصی برای عملکرد بهتر نیاز به فیلتر گازوئیل دارد.

 

 

همچنین برای کارکردن صحیح به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند. سوخت گازوئیل هم مانند سایر سوخت ها به فیلتر نیاز دارد. زیرا هر گونه آلودگی موجود در سوخت می تواند مانع جریان سوخت رسانی شود.

همچنین می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود. آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند. همانطور که گفته شد، عملکرد موتور با وجود این آلاینده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب کاهش کارکرد دستگاه می شود. بنابراین ما به فیلتری نیاز داریم که بتواند به خوبی سوخت را از آلاینده ها جدا کند.

 

 

مزایای استفاده از دستگاه فیلتراسیون گازوئیل

1-تسریع در روشن شدن دیزل در فصول سرد سال

2-کارایی بهتر موتورو دیزل و همچنین عدم خرابی سوزن انژکتور و پمپ و همچنین به تعویق انداختن تعویض فیلتر اصلی  گازوییل دستگاه که باعث کاهش هزینه به صورت چشمگیر می‌شود.

3-عدم ایجاد خوردگی که به مرور زمان در اثر آب موجود در گازوییل بر روی موتور بوجود می آید.

4-عدم ژله ای شدن (یخ زدن)گازوییل در فصول سرد سال

5-حذف ذرات معلق، لجن، آلودگی، آب از گازوییل با مش 4 میکرون و 98 درصد جدا سازی آب از گازوییل

 

 

 

 

چرا از دستگاه فیلتراسیون استفاده می کنیم؟

تمام ماشین آلات و دیزل هایی که از گازوئیل تغذیه می‌کنند، پس از مدتی به دلیل نا خالصی های موجود در سوخت اعم از آب ،ذرات معلق ،گرد و خاک و…. دچار اختلال در کارکرد ماشین آلات و در نتیجه خرابی اعم از سوزن انژکتور ، پمپ و سیستم سوخت رسانی میگردند که برای برطرف کردن این مشکل دستگاه تصفیه سوخت طراحی و اجرا شد.

 

 

چگونه سوخت دیزل را تصفیه می کنید؟

سوخت دیزل را می توان با استفاده از یک جداکننده ساده که بر اساس اصل یک سانتریفیوژ کار می کند، خالص کرد. این دستگاه زمانی بسیار محبوب بود، اما در نهایت با فیلترهای روغن سوخت جایگزین شد که تمیز کردن با کیفیت بهتری را ارائه می دهد.

ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه فیلتراسیون گازوییل

 • جدا سازی ذرات تا 5 میکرون
 • جدا سازی آب از گازوییل
 • حجم بسیار کم فیلتر تصفیه گازوییل
 • دمای کارکرد منفی10 تا 50درجه سانتی گراد
 • قیمت بسیارمناسب با کارایی بالا
 • دارای کنترل فشار اتوماتیک جھت جلوگیری از ترکیدن فیلتر یا پوسته در زمان مسدود شدن فیلترھا و ھمزمان آلارم دادن جھت تعویض فیلترھا .
 • پکیج حرارتی و مبدلھای مربوطه جھت گرم کردن سوخت در فصل سرما برای عبور از کارتریجھا .
 • دارای یک فیلتر سپراتور جھت جلوگیری از عبور قطرات جمع آوری شده توسط فیلترھای کوالسر به خروجی دستگاه
 • دارای دو فیلتر کوالسر جھت تجمیع کردن قطرات آب در سوخت
 • دارای سیستم تخلیه آب اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور
 • دارای یک یا دو فیلتر حذف ذرات جامد
 • دارای لیتر شمار

چرا بهتر است از دستگاه تصفیه گازوئیل استفاده شود؟

همان طور که می دانید؛ سوخت گازوئیل هم مانند سایر سوخت ها به فیلتر نیاز دارد. زیرا هر گونه آلودگی موجود در سوخت می تواند مانع جریان سوخت رسانی شود. همچنین می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود. همچنین آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند.

دستگاه فیلتراسیون گازوئیل

دستگاه تصفیه گازوئیل جلوی بسیاری از این خساراتی که به ماشین آلات شما وارد می‌شود را می‌گیرد و موجب کاهش هزینه های شما می‌شود. ذرات و آب موجود در گازوئیل خسارات بسیار زیادی را به ماشین آلات شما وارد می‌کنند.

 

 

توجه به سوخت تمیز در ایران از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا طبق تحقیقاتی که صورت گرفته گازوئیلی که در ایران برای ماشین آلات استفاده می‌شود دارای ذرات معلق و آب بسیار بیشتری نسبت به استاندارد ماشین آلات صنعتی است. به طوریکه در ایران گاهی اوقات به علت میزان زیاد آب در گازوئیل حتی می‌توان به صورت چشمی تشخیص آب در گازوئیل را انجام داد. این اتفاق بیشتر در تانک های نگهداری گازوئیل رخ می دهد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد،  استفاده از دستگاه فیلتراسیون گازوئیل با توجه به آلودگی هایی که در سوخت وجود دارد، استفاده می شود.همچنین با توجه به اینکه آب و ذرات جامد بعنوان متداولترین نوع آلودگی در سوخت به خصوص سوختھای دیزل مطرح است در حال حاضر دستگاه فیلتراسیون حذف این مواد از مھمترین تولیدات این شرکت به شمار می رود.

 

 

آب از طرق مختلفی چون جذب رطوبت حین حمل و نقل ، وجود ھوای مرطوب به جای سوخت در مخازن و یا تشکیل قطرات آب تحت تاثیر اختلاف زیاد دما در شب و روز و در فصول سرد سال وارد سوخت (گازوئیل) می شود و باعث بروز مشکلات زیر در سیستم سوخت و موتور می‌گردد.

شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.