انواع فیلتر گازوئیل خاور

انواع فیلتر گازوئیل خاور

فیلتر گازوئیل چیست؟

تمام موتورها برای کارکردن به میزان دقیق اندازه گیری شده به سوخت نیاز دارند. هر چیزی که مانع جریان سوخت شود می تواند باعث مشکلات درراه اندازی ضعیف شود.هدف فیلترسوخت فیلتر کردن آلودگی ها یا بقایای احتمالی موجود در سیستم سوخت است در اینجا می خواهیم در خصوص انواع فیلتر گازوئیل خاور بیشتر صحبت کنیم.

 

این مطلب را پیشنهاد می دهیم >>> فیلتر گازوئیل چیست؟

 

که ایجاد این علائم با تغییر سرعت جریان یا الگوی انژکتورها همراه هست. این فیلتر ها با تسویه گازوئیل مصرفی از آلاینده های جامد و مایع (آب)؛ باعث رفع مشکلاتی از قبیل افت فرکانس در هنگام زیر بار رفتن، استارت نشدن دستگاه، جام کردن موتور دیزل و… جلوگیری می کند.

گازوئیل به عنوان سوخت در خودرو های دیزلی، عامل انجام احتراق و تولید نیرو در داخل موتور می باشد. در صورتی که گازوئیل کثیف وارد سیستم سوخت رسانی و موتور خودرو شود، علاوه بر آسیب دیدن موتور و اجزای آن، استفاده بهینه از گازوئیل نیز مختل شده و راندمان سوخت خودرو کاهش می یابد.

فیلتر گازوئیل ماشین آلات سنگین

یکی از اصلی ترین فیلتر های ماشین آلات سنگین صنعتی فیلتر سوخت می باشد. میزان آلودگی سوخت بیشتر از انواع دیگر سیالات در جریان در داخل موتور های دیزلی می باشد که اغلب از گازوئیل که یکی از آلوده ترین انواع سوخت می باشد استفاده می کنند نسبت به هوای ورودی و روغن در گردش در داخل موتور می باشد.

جذب آلاینده ها از داخل گازوئیل با دو نوع مختلف فیلتر سوخت ماشین آلات صنعتی سنگین صورت می گیرد. نوع قدیمی تر از فیلتر سوخت یا فیلتر گازوئیل که طراحی ساده تری بصورت یک کارتریج در داخل کن یا قوطی فیلتر صنعتی سوخت می بود تنها قابلیت جذب ذرات معلق جامد را داشت.

یکی از مضر ترین آلاینده ها که به وفور نیز در گازوئیل مصرفی موتور های دیزلی ماشین آلات سنگین صنعتی یافت می شود قطرات ریز آب می باشد که به راحتی از کارتریج فیلتر های گازوئیل نسل قدیم عبور کرده سبب سرد شدن احتراق و دمای پایین و در نتیجه راندمان پایین تر موتور دیزلی می شود.

 

این مطلب را از دست ندهید >>> علت خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی

 

فیلتر سوخت یا فیلتر گازوئیل های نسل جدید معروف به فیلتر سپراتور قابلیت جذب ذرات مایع و آب معلق و حتی ذخیره این قطرات و قابلیت تخلیه را نیز به همراه دارند.

فیلتر گازوئیل نمدی خاور مینی بوس 309-508-608

فیلتر گازوئیل نمدی خاور مینی بوس 309-508-608 : این محصول عمل فیلتراسیون در خاور و مینی بوس 309-508-608 را بر عهده دارد. استفاده از این فیلتر گازوییل به منظور خالص کردن سوخت از آب و هرگونه ذرات ریز صورت می گیرد و می تواند منجر به احتراق بهتر در موتور وسیله نقلیه شود.

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از فیلتر گازوییل در وسیله نقلیه امری مهم است و توجه به استاندارد بودن آن امری مهمتر، استفاده از فیلتر گازوییل که از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد می تواند موتور وسیله نقلیه را متحمل خسارات و صدمات جبران ناپذیری کند.

مزایای استفاده ازفیلتر گازوئیل نمدی خاور مینی بوس 309-508-608

سوخت موتورهای دیزلی باید از فیلتر عبور کنند. وجود ناخالصی در سوخت های دیزلی می تواند به قطعات پمپ های سوخت پاش صدمه وارد کنند. همانطور که تجربه نشان داده است وجود ذراتی به کوچکی 5 گرم نیز می تواند قطعات پمپ سوخت پاش را دچار آسیب جدی کند.

  • تولید شده از مواد اولیه مناسب و تایید شده توسط نظارت کنترل کیفیت و مهندسی
  • استفاده از مرغوب ترین نوع کاغذ مخصوص فیلتر گازوییل
  • برخورداری از ضخامت بالا
  • ابتدا و انتهای مغزی فیلتر از ورق فولادی با ضخامت استاندارد تشکیل شده است.
  • استفاده از لاستیک های آی بندی باکیفیت در تولید فیلتر گازوییل

فیلتر گازوئیل رونق فیلتر مدل GF3296

فیلتر گازوئیل رونق فیلتر مدل GF3296 مورداستفاده در مینی‌بوس کارسان، لیستر 3 سیلندر، خاور بادسان، تراکتور رومانی، لیلاند و پرکینز است. با استفاده از این یک آچار فیلتر بازکن، می‌توان آن را روی موتور نصب کرد تا سیستم گردش سوخت بهتری داشته باشیم.

فیلتر گازوئیل رونق فیلتر مدل GF3296

استفاده از فیلتر گازوئیل در مسیر سوخت‌رسانی به موتور، یکی از عواملی است که باعث افزایش ایمنی و سلامت موتور خواهد شد. بهتر است به این مورد دقت کنید که پیامدهای وجود ضایعات و کثیفی در سیستم سوخت‌رسانی به موتور یا گردش سوخت، بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

 

این مطلب را مطالعه کنید >>> راهنمای خرید فیلتر تصفیه گازوئیل با کیفیت

 

به طور مثال اگر سوزن‌های احتراق آسیب بیند باید مجددا برای خرید آن اقدام کنید چون تقریباً تعمیر نخواهد شد. علاوه بر این مورد، وجود تکان در موتور حین حرکت، روشن خاموش شدن لحظه‌ای موتور و ریپ زدن در هنگام روشن بودن، از مواردی است که ممکن است مربوط به وجود ضایعات در مسیر روغن باشد.

سخن پایانی

در خودروهای سواری، خودروهای سنگین یا حتی ماشین‌های صنعتی مثل مینی‌بوس کارسان، لیستر 3 سیلندر، خاور، بادسان، تراکتور رومانی، لیلاند، پرکینز که از موتور دیزلی بهره برده شده است، وجود فیلتر سوخت بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

بعضی از موتورها دارای نشانگری هستند که قدرت موتور را نشان می‌دهد، در واقع طبق توضیحاتی که در بالا داده شد می‌توان قدرت موتور را مشاهده کرد و با مشاهده کاهش قدرت آن، فیلتر را چک کنیم تا اگر ضایعات، رسوب یا آب در آن جمع شده است، مراحل تعویض فیلتر را شروع کنیم؛ بنابراین اگر از دسته افرای هستید که از ماشین‌های نام‌برده‌شده استفاده می‌کنید، برای سیستم‌های سوخت‌رسانی موتور صنعتی دیزلی یا موتورهای خودرو دیزلی پیشرفته امروزی، تمیزی سوخت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا کمترین آلودگی باعث اختلال در عمل تزریق سوخت به درون سیلندر خواهد شد.

برای تصفیه گازوئیل و سایر سوخت‌های آلی از فیلترهای سوخت استفاده خواهد شد. آلودگی‌های موجود در سوخت، هنگام عبور از فیلتر، به مواد داخل فیلتر جذب شده و سوخت به سمت پمپ انژکتور هدایت می‌شود. بتر است بدانید که این عمل توسط کاغذ گرید A و ورق روغنی انجام خواهد شد.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاع بیشتر از ویژگی ها و خرید انواع فیلتر آبگیر گازوئیل و دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه کرده و با مشاوران ما در این زمینه در تماس با ما باشید.

 

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.