<

انواع فیلتر گازوئیل آبگیر

انواع فیلتر گازوئیل آبگیر

فیلتر آبگیر گازوئیل چیست؟

فیلتر آبگیر گازوئیل نوعی فیلتر صنعتی بوده و به موتور های دیزلی اختصاص می یابد که از سوخت گازوئیل در موتور های آتش زا یا همان (احتراق) داخلی خود استفاده می کنند. فیلتر آبگیر بر حسب میزان حجم موتور که نیاز به DB (دبی) های  متفاوتی از جریان سوخت گازوئیل طراحی می شوند. در ادامه می خواهیم انواع فیلتر گازوئیل آبگیر را بررسی کنیم . پس با ما همراه شوید .

 

پیشنهاد مطالعه >>> خرید فیلتر آبگیر گازوئیل

 

فیلتر آبگیر گازوئیل در واقع نوعی جدید و طراحی خاصی از فیلتر گازوئیل برای رفع مشکلات نمونه های سنتی این فیلتر صنعتی موتور های دیزل بوده است . حال سوخت گازوییل دارای آلودگی هایی در فاز های مختلف جامد و مایع است .

ساختار فیلتر سپراتور آبگیر

که نمونه های قدیمی فیلتر گازوئیل موتور های دیزل تنها امکان جذب و حدف آلاینده های سختی مثل شن و سنگ ریزه را داشتند حال آنکه فیلتر آبگیر گازوئیل همان گونه که از نام آن مشخص است علاوه بر قابلیت جذب ذرات معلق سخت آلاینده های مایع به ویژه قطره های جمع شده آب را نیز جذب و حدف می کند.

مزایای استفاده از فیلتر آبگیر گازوئیل

سوخت گازوئیل که در موتور های دیزل صنعتی که دارای سهم زیادی می باشد را در میان برخی از موتور های آتش زا داخلی به خود اختصاص می دهند استفاده می شود و دارای انواع و شکل های مختلف آلاینده ها در فاز های جامد و مایع در ابعاد بسیار کوچکی در حد میکرو می باشد.

فیلتر گازوئیل که بصورت ساده آسان در اتصال موتور دیزل استفاده می شوند با حذف شن و کلوخ و دیگر آلاینده های سوخت گازوئیل که بیشترین بخش از آنها در مرحله مکش گازوئیل در سوخت گیری از کف باک ها وارد می شود . بسیار تاثیر داشته اما در حذف آلاینده های مایع به علت وجود کارتریج های ساده ای که داشتند؛ کارایی لازم را ندارد.

 

این محصول را از دست ندهید >>> فیلتر گازوئیل EVO-10

 

طراحی و ساخت فیلتر آبگیر گازوئیل که دارای ویژگی جذب تمامی آلاینده های فاز جامد را همانند الگو های قدیمی فیلتر گازوئیل داشته و علاوه بر این به جذب و حذف قطره های آب جمع شده نیز می پردازد در افزایش بازده موتور های دیزلی نقشی قابل توجه دارد.

ساختار فیلتر آبگیر گازوئیل

همانطور که می‌دانید فیلتر آبگیر گازوئیل انواع مختلفی دارد.

1- آبگیر گازوئیل با شیشه

2- آبگیر گازوئیل بدون شیشه

سوخت دیزل یا همان گازوئیل به طور طبیعی دارای ناخالصی های خیلی زیادی نسبت به بنزین بدون سرب (Pb) معمولی است، در واقع این موضوع بدین معناست که باید بیشتر فیلتر شود، به ویژه اگر از خودروی خود زیاد کار می کشید ؛ یا به مناطقی سفر می کنید که تنها سوخت موجود ممکن است؛ از نظر کیفیت مشکوک باشد.

 

این محصول را از دست ندهید >>> فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-AUTOMOTIVE

 

فیلتر آبگیر گازوئیل به عنوان یک سیستم دفاعی اضافی برای سیستم سوخت خودرو شما عمل می کند یا بهتر است بگوییم که یک خط دفاعی اضافی برای سیستم سوخت خودرو عمل می کند! آب و ذرات سوخت را قبل از رسیدن به فیلتر گازوئیل فیلتر می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط جریان سوخت تمیز به موتور شما برسد.

فیلتر آبگیر گازوییل کامل

همانطور که می دانیم چگالی آب از چگالی گاز بیشتر است، و همانطور که می دانیم آب در گازوئیل ته نشین می‌شود و هنگامی که سوخت در حال حرکت درون موتور است وجود این قطرات آب باعث بروز مشکلات جدی برای موتورکامیون ها می‌شود، پس برای حل این موضوع از فیلتر آبگیرگازوئیل استفاده می‌شود که قطرات جمع شده آب موجود در گازوئیل توسط این فیلتر جدا شده و تخلیه می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر >>> مراحل تصفیه سوخت

 

فیلتر آبگیر گازوئیل دیزل ژنراتور

فیلتر آبگیر گازوئیل دیزل ژنراتور (diesel generator) جز خانواده فیلترهای سوخت دیزل ژنراتور محسوب می شود. در حقیقت به دلیل آنکه می دانیم چگالی آب از گازوئیل بیشتر است ، آب موجود در گازوئیل ته نشین خواهد شد . و هنگام عبور سوخت از مسیر توسط این فیلتر آب موجود در سوخت جدا و تخلیه می شود.

فیلتر آبگیر گازوئیل دیزل ژنراتور

فیلتر آبگیر گازوئیل از جنس فلز است و دارای برند های مختلف مثل فیلتر آبگیر گازوئیل ولوو پنتا ، فیلتر آبگیر گازوئیل پرکینز ، فیلتر آبگیر گازوئیل کامینز ، فیلتر آبگیر گازوئیل کاترپیلار و … است.

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر >>> فیلتر تصفیه گازوئیل

 

فیلتر سپراتور آبگیر موتور دیزل کامینز

فیلتر فلیتگارد Fleetguard

فیلتر سپراتور آبگیر موتور دیزل کامینز (کومنز)  که با برند فیلیتگارد Fleetguard در گذشته و امروزه تحت نام Cummins filtering به بازار عرضه می شود که توسط برند آمریکایی تولید کننده موتور دیزل کومنز تولید می شود. فیلتر آبگیر فیلیتگارد دارای شماره فنی هایی است که با کد FS مخفف Filter separator یا فیلتر سپراتور شروع می شوند.

فیلتر آبگیر گازوییل پرکینز

فیلتر آبگیر گازوییل پرکینز

فیلتر آبگیر گازوییل پرکینز PERKINS  که برای موتور های دیزلی پرکینز تولید کشور انگلستان که امروزه بعنوان یکی از زیر مجموعه های برند کاترپیلار CAT فعالیت می کند تولید می شود. فیلتر آبگیر گازوئیل سپراتور پرکینز PERKINS بصورت قطعه OE اصلی بر روی بسیاری از ماشین آلات کشاورزی و معدنی مانند جان دییر نیز نصب می شود.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله خواندیم، فیلتر آبگیر گازوئیل که به آن فیلتر سپراتور آبگیر نیز گفته می شود نوعی فیلتر صنعتی مخصوص موتور های دیزلی می باشد که از سوخت گازوئیل در موتور های احتراق داخلی خود استفاده می کنند.

فیلتر آبگیر بر حسب حجم موتور که نیاز به دبی های متفاوتی از جریان سوخت گازوئیل طراحی می شوند. فیلتر آبگیر گازوئیل در واقع نوعی جدید و طراحی خاصی از فیلتر گازوئیل برای رفع مشکلات نمونه های سنتی این فیلتر صنعتی موتور های دیزل می باشد.

شما همراهان گرامی می توانید، برای کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی های انواع فیلتر گازوئیل آبگیر و دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه کرده؛ و با مشاوران ما در تماس با ما باشید.

 

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.