تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل

تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل

سوخت موتور های دیزلی ( مثل گازوئیل ) ناخالص هستند . به علت طراحی خاص موتور ، امکان آسیب رسیدن به بعضی قسمت ها ( مثل سوخت پاش ) به خاطر ناخالصی های سوخت وجود دارد حال در اینجا می خواهیم به تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل بپردازیم.

این دست از سوخت ها باید از فیلتر هایی عبور کنند تا ناخالصی آن ها کمتر شود . فیلتر های گازوئیل و آبگیر گازوئیل با تصفیه گازوئیل مصرفی از آلاینده های جامد و مایع (آب) این کار را انجام می دهند .

فیلتر گازوئیل :

در ابتدا بهتر است برای تشخیص تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل ، فیلتر گازوئیل را بررسی کنیم ؛ فیلتر گازوئیل نوعی فیلتر صنعتی مخصوص موتور های دیزلی است که از گازوئیل به عنوان سوخت خود استفاده می کنند. فیلتر گازوئیل معمولا در باک یا در پمپ گازوئیل قرار دارد و شامل 3 لایه است . لایه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که به ترتیب از ذرات درشت تا ذرات ریز ناخالصی را از سوخت جدا کنند.

امکان گرفتگی لایه ها وجود دارد که در این حالت موتور با قدرت کمتری کار می کند . بعضی از موتورها نشانگری دارند که فشار سوخت را نشان می دهد که اگر از حدی معین پایین تر بیاد نشان دهنده گرفتگی لایه های فیلتر است.

تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل

 

این مطلب را مطالعه کنید >>> خرید فیلتر گازوئیل از سپار فیلتر

فیلتر آبگیر گازوئیل :

برای تشخیص تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل  لازم است ابتدا فیلتر آبگیر گازوئیل را بررسی کنیم در واقع طراحی جدیدی از همان فیلتر گازوئیل معمولی است که مشکلات فیلتر های معمولی را حل کرده است . فیلتر گازوئیل های معمولی فقط توانایی از بین بردن ناخالصی های جامد را دارند ولی همانطور که از اسم فیلتر گازوئیل آبگیر مشخص است ، این فیلتر میتواند ناخالصی های به حالت مایع را هم جذب کند. فیلتر گازوئیل آبگیر دارای یک کاسه پیچی شکل است که کارتریج ( نوعی فیلتر برای سیالات با سطح جداسازی میکرونی ) در آن قرار می گیرد .

 

پیشنهاد مطالعه >>> خرید فیلتر آبگیر گازوئیل

تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل :

  1. فیلترهای دارای آبگیر ، آب و رسوبات سنگین را در محفظه ای جمع می کنند تا امکان تخلیه ناخالصی ها وجود داشته باشه و طول عمر فیلتر ها بالاتر رود . به دلیل اینکه سرعت و میزان جذب ناخالصی ها در این گونه فیلتر ها نسبت به فیلتر های معمولی بالاتر  دریچه ای در مخزن انباشت ناخالصی تعبیه شده تا در صورت لزوم همزمان با کار فیلتر ناخالصی های انباشت شده تخلیه شوند .

2.کارتریج ها در نوع فیلتر های معمولی از الیاف سلولزی ساخته شده اند و قابلیت جذب مواد صلب ریز و درشت را دارند ولی در کارتریج های فیلتر آبگیر به غیر از الیاف سلولزی از يك لايه آبگير ( ساخته شده از مواد مصنوعی ) نیز در ساختار فيلتر استفاده می شود .

3.قیمت فیلتر های آبگیر به علت ساختار و تکنولوژی بروزتر ، بالاتر از فیلتر های معمولی است.

4.در صورت عدم وجود فیلتر از نوع آبگیر احتراق کامل سوخت در موتور به علت تبخیر لحظه ای ناخالصی های مایع  انجام نمی شود و باعث عدم کارآمدی معمول موتور می شود . بنابراین در موتور هایی که از این نوع فیلتر استفاده مي کنند شاهد کارایی بالاتری خواهیم بود.

5.یکی از مولفه های مهم در ساخت فیلتر ها این است که فیلتر ساخته شده ، ناخالصی با چه اندازه ای را از ماده اصلي يعني سوخت حذف می کند. با اینکه ذرات ریزتر ناخالصی تاثیر مخرب کمی روی موتور دارند اما هرچه فیلتر اندازه های کوچکتری از ناخالصی را جذب کند نشان دهنده تکنولوژی پیشرفته تر آن فیلتر است و کارایی موتور را به حداکثر می رساند. در فیلتر های آبگیر به طور معمول ناخالصی هایی با اندازه های کوچکتر که فیلتر معمولی توانایی جذب آن را ندارد ، جذب می شوند.

 

این محصول را از دست ندهید >>> فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-AUTOMOTIVE

 

جمع بندی :

همانطور که گفته شد فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. و در اینجا اقدام به مقایسه هر یک از این فیلتر ها کردیم و تفاوت فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل را بررسی کردیم . اما این سوال برای شما پیش می آید که بهتر است از کدام یک از فیلتر ها استفاده کنم ؟ چه مدلی را خریداری کنم و …

سپار فیلتر خاورمیانه ، فروشنده انواع فیلتر های سپار شرکت آلمان آمادگی پاسخگویی به هر یک از سوالات شما را دارد . شما می توانید با پشتیبانی این شرکت تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت نمایید . شرکت سپار فیلتر خاورمیانه تنها نمایندگی رسمی شرکت سپار آلمان در ایران می باشد . شما می توانید برای مشاهده خدمات این شرکت به صفحه ” درباره ما ” مراجعه نمایید . همچنین برای ارتباط با ما به “تماس با ما” مراجعه نمایید .

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه

2 نظر

  • سلام ممنون از توضیحاتتون
    با اینکه بنده وقت زیادی صرف جستجوی محتوا کردم واقعا جامع ترین در سطح اینترنت بود .

  • سلام خسته نباشید
    شرکت شما به جز فیلتر آبگیر مدل LKF-AUTOMOTIVE فیلتر آبگیر دیگری هم از شرکت سپار فیلتر به کشور وارد میکند؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.