<

قیمت روغن موتور دیزلی

قیمت روغن موتور دیزلی

روغن موتور دیزلی چیست؟

همان طور که انسان ها برای زندگی کردن به اکسیژن و آب و غذا نیاز دارند؛ تا عملکرد درستی داشته باشند، تمام وسایل نقلیه نیز برای حرکت و عملکرد صحیح به بنزین و گازوئیل نیاز دارند. شاید ازنظر شما تنها غذای موردنیاز انواع وسیله‌ی نقلیه، بنزین و گازوئیل باشد اما اشتباه نکنید، چراکه علاوه بر بنزین و گازوئیل به روغن موتور نیز نیاز است. قیمت روغن موتور دیزلی بسته به کیفیت و برند آن متفاوت است.

همچنین اگر می‌خواهید که موتور ماشین شما نرم کار کند و عمر طولانی داشته باشد بسیار مهم است که مراقب روغن موتور آن باشید. درواقع باید اطمینان حاصل کنید که تعویض روغن به‌موقع انجام‌شده و از بهترین آن‌ها برای خودروی خود استفاده کنید. روغن ایده آل برای وسایلی که موتور آن‌ها دیزلی است با وسایل نقلیه‌ی بنزینی کاملاً متفاوت است.

روغن  دیزل؛ روغنی است که شما برای روانکاوی موتور خود استفاده می کنید. و باید دقت کرد که نباید با روغن موتورهای بنزینی اشتباه گرفته شود. همچنین در هنگام انتخاب روغن موتور باید با سازگاری آن با موتور اطمینان کافی را داشته باشید. روغن موتورهای دیزلی بسیار شبیه روغن موتور بنزینی می باشد.

هر دو دارای روغن پایه هستند که با افزودنی های مختلف  برای تغییر ویژگی ها ترکیب شده اند. پس تفاوت روغن موتور دیزلی با بنزینی در همین افزودنی هایی است که در آن استفاده می شود. همچنین موتورهای دیزلی کربن بیشتری را جذب می کنند در حالی که موتورهای بنزینی بیشتر قیر  و رطوبت را جذب می کنند.

مطالعه بیشتر>>>>>>>>> مقایسه خودروهای بیودیزل و بنزینی

ویژگی های روغن موتور دیزلی

  • حداکثر محافظت از موتور
  • 6 برابر بیشتر در برابر سایش مقاومت می‌کند.
  • تمیزی توربو را تا 60 درصد بهتر ارائه می‌دهد.
  • در هنگام کشیدن بارهای سنگین یا حداکثر اسب بخار، در برابر عملیات اضافی برای توربو مقاومت می‌کند.
  • تا 2 برابر بهتر در مقابل زنگ‌زدگی مقاومت می‌کند.
  • ضد خوردگی
  • ضد کف
  • ضد اکسیداسیون
  • پایداری برشی
  • جلوگیری از تشکیل رسوبات

ویژگی-روغن-موتور-دیزلی

وظایف اصلی روغن موتور دیزلی

کاهش اصطکاک: با استفاده از این روغن، موتور روان تر کار می کند و دیگر نگران اصطکاک ابزارهای مختلف نمی باشید.

ضربه گیری: در هنگام حرکت موتور، قطعات با یک دیگر برخورد می کنند که این روغن سبب می شود تا قطعات دچار فرسودگی زودهنگام نشوند.

پایین آوردن مصرف سوخت: این روغن باعث می گردد تا در زمان استارت زدن، سوخت کمتری مصرف شود.

جلوگیری از خوردگی: بیشتر قطعات یک موتور از فلز ساخته شده اند و این روغن از خوردگی اجزای فلزی جلوگیری می کند.

انواع روغن برای موتورهای دیزلی کدامند؟

حتما توجه داشته باشید که هنگام خرید روغن موتور دیزلی روی هر کالایی دست نگذارید و از آن برای موتور ماشین خود استفاده نکنید چرا که روغن موتور نیز مانند هر فراورده دیگری دارای ویژگی‌های مثبت و منفی بوده که با توجه به آن‌ها باید بهترین را برای خود انتخاب کنید.

موتورهای دیزلی الزامات بسیار متفاوتی با موتورهای بنزینی دارند بنابراین باید مطمئن شوید که از روغن موتور مناسب برای ماشین خود استفاده می‌کنید.

روغن موتور دیزلی را برندهای مختلفی در سر تا سر جهان تولید می کنند. این گونه از روغن موتورها، مخصوص خودروهایی می باشد که به وسیله دیزل یا گازوئیل کار می کنند. اگر می خواهید که از انواع آن مطع شوید، باید به برندهای آن توجه نمایید.

هر برندی با کیفیت متفاوتی روغن موتور مورد نظر را تولید می کند و روانه بازار می نماید. در بازار خرید و فروش این نوع از کالا هم روغن موتور درجه یک و نامرغوب وجود دارد. برای این کار نیاز به راهنمای خرید روغن موتور است که در این خصوص فروشندگان معتبر مانند سپار فیلتر خریداری نمایید.

انواع روغن موتور دیزلی

در هر حال، می شود با مراجعه به بازارهای مختلفی از کشورمان، انواع روغن موتورهای دیزلی را مشاهده کرد و اقدام به خریدشان نمود. از جمله موارد مختلفی که برای تعویق روغن موتور دیزلی وجود دارد، کیفیت روغن موتور است که نوع مرغوب را اگر تهیه نمایید، قیمت روغن موتور ماشین تان بهتر و روان تر کار خواهد کرد و باعث می شود تا عمر و دوام بالاتری پیدا کند.

فروش روغن موتور در انواع گوناگون را مراجع مختلفی انجام می دهند که هر کدام شان در گوشه از کشور فعالیت می کنند. انواع روغن موتور دیزلی را می شود با تفکیک برندهای شان شناخت و در صورت نیاز خریداری شان کرد.

ــــــــ بیشتر بخوانید >>>>>>>> فیلتر تصفیه گازوئیل SWK-2000/5

 در آخر

با توجه به آنچه در بالا گفته شد، روغن موتور دیزلی؛ روغنی است که شما برای روانکاوی موتور خود استفاده می کنید. و باید دقت کرد که نباید با روغن موتورهای بنزینی اشتباه گرفته شود. همچنین  در هنگام انتخاب روغن موتور باید با سازگاری آن با موتور اطمینان کافی را داشته باشید.

در بازار خرید و فروش این نوع از کالا هم روغن موتور درجه یک و نامرغوب وجود دارد. برای این کار نیاز به راهنمای خرید روغن موتور است که در این خصوص  بهتر است از نمایندگی های معتبر مانند سپار فیلتر خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می توانید برای اطلاع از لیست قیمت انواع روغن موتور دیزلی با مشاوران ما در گروه سپار فیلتر در تماس باشید.

شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین برای دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.