پنج ویژگی فیلترهای گازوئیل

پنج ویژگی فیلترهای گازوئیل

 فیلتر گازوئیل چیست؟

ابتدا به توضیح مختصری در مورد، فیلترهای گازوئیل، سپس به ویژگی های مهم فیلترهای گازوئیل در این مقاله می پردازیم. شاید سوال پیش آید که اصلا فیلتر گازوئیل چیست؟ فیلتر های گازوئیل چه ویژگی هایی دارد؟ عملکرد فیلترهای گازوئیل به چه صورت می باشد؟

 

 

همان طور که می دانیم؛ تمام موتورها برای کارکردن به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند. همچنین هر چیزی که مانع جریان سوخت شود می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود. آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند. همانطور که گفته شد، عملکرد موتور با وجود این آلاینده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب کاهش کارکرد دستگاه می شود. برخی فیلتر های گازوییل دارای محفظه فلزی هستند که شما قادر به دیدن متریال داخل آن نیستید که به این دسته به اصطلاح پیچی گفته می شود. دسته دیگری نیز وجود دارد که فاقد این محفظه فلزی هستند که به این نوع فیلتر ها؛ المنتی گفته می شود.

5 ویژگی مهم فیلتر های گازوئیل

1- وجود آب در سوخت گازوئیل

یک نکته مهم در ویژگی فیلتر گازوئیل ؛ وجود آب موجود در سوخت گازوئیل موتورها است. گازوئیل روی آب شناور است و با آن مخلوط نمی شود، بنابراین فیلترهای سوخت بسیاری ازخودروهای دیزلی دارای یک شیر تخلیه در پایین محفظه هستند که اجازه می دهد آب تخلیه شود.

این دسته از فیلتر ها، فیلتر آبگیر گازوئیل نامیده می شوند. سوخت از طریق یک فیلتر کاغذی که اغلب از یک کاغذ مخصوص ساخته می شود؛ منتقل می شود.

هرگونه آلودگی را به خود جذب می کند. همچنین فیلتر های آبگیر گازوئیل علاوه بر فیلتر کردن ذرات و آلودگی ها، قطرات آب را نیز از سوخت جدا می کنند. در طراحی این دسته از فیلتر ها علاوه بر کارتریج سلولزی، از کارتریج مصنوعی هم استفاده می شود.

 

 

2- از بین بردن ناخالصی های موجود در سوخت موتور

سوخت موتور دیزل حتماً باید از فیلتر بگذرد . این سوخت ها معمولاً ناخالصی دارند و بعضی از قطعات پمپ های سوخت پاش چنان دقیق ساخته شده اند که ذرات بسیار ریز هم به آنها آسیب می‌رسانند. بر آورد نشان می دهد که حتی وجود پنج گرم ذرات ساینده ریزی حتی پنج میکرون، می تواند به پمپ سوخت پاش صدمه بزند.

فیلتر گازوئیل

3- صرفه جویی در هزینه های خودرو

همه ما می دانیم که؛ مصرف بی رویه سوخت های فسیلی مانند: بنزین ،گازوییل و… بخشی از درآمد خانواده ها رابه طور مستقیم برای تامین این کالای مصرفی کم دوام هدر می دهد، همچنین استفاده از فیلتر های گازوئیل باعث می شود؛

 

 

در مصرف سوخت صرفه جویی شود.  همچنین در آمد حاصل از صرفه جویی در مصرف بنزین، امکان سرمایه گذاری در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برای اعضای خانواده فراهم می کند.

4- کاهش آلودگی های ناشی از مصرف سوخت های فسیلی

کاهش مصرف سوخت های فسیلی، امکان استفاده نسل های آینده از ذخایر طبیعی را فراهم کرده و کاهش پیامدهای ناسازگار زیست محیطی حاصل از مصرف سوخت های فسیلی ، امکان زیستن در محیط زیست پاک را برای فرزندانمان فراهم می‌کند.

5- استفاده از  فیلتر های آبگیر گازوئیل

عملکرد فیلترهای آبگیر گازوئیل به گونه ای است که ناخالصی های موجود در آب را قبل از رسیدن به موتور خودرو را فیلتر می کند. نحوه کارکرد این سیستم فیلتراسیون بسیار ساده می باشد.

طراحی به گونه ای است که، قسمت بالای فیلتر از یک المان کاغذی تشکیل شده است و قسمت پایینی فیلتر یک مخزن یا کاسه نگهدارنده است. از آنجایی که آب سنگین‌تر از گازوئیل است، آب به پایین فیلتر می‌رود و در آنجا باقی می‌ماند تا زمانی که تخلیه شود.

 

مطالعه بیشتر >>> قیمت فیلتر گازوئیل ولوو

 

به نظر من بهترین نسخه جداکننده های آب از نوع کاسه ای شفاف هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که ببینید آیا آب در پایین فیلتر جمع شده است یا خیر و سپس آن را با شیر تخلیه ، تخلیه کنید.

و در آخر

همان طور که در این مقاله خواندیم؛ تمام موتورها برای کارکردن به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند. همچنین هر چیزی که مانع جریان سوخت شود می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود.

پس استفاده از فیلتر های گازوئیل مناسب و استاندارد باعث می شود؛ آسیب کمتری به موتور خودرو برسد و همچنین باعث کاهش هزینه های مربوط به خرابی موتور، کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و از همه مهم تر کاهش آلودگی هوا از آلاینده های موجود در سوخت های فسیلی می شود.

شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

 

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه

 

 

1 نظر

  • سلام

    من سال گذشته از شما فیلتر گازوئیل EVO-10
    راخریداری کردم و بسیار راضی بودم

    متشکرم از خدمات شما

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.