علائم کثیفی فیلتر گازوئیل چیست؟

علائم کثیفی فیلتر گازوئیل چیست؟

علائم کثیفی فیلتر گازوئیل

ابتدا باید بدانیم که فیلتر گازوئیل چیست؟عملکرد آن چگونه است؟ انواع فیلتر گازوئیل چیست؟  فیلتر گازوئیل در دو نوع می باشد که فیلتر آبگیر گازوئیل یکی از آن می باشد. در ابتدا باید گفت که تمام موتورهای ماشین آلات سنگین و حتی خودروهای شخصی برای عملکرد بهتر به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند.

 

 

همچنین سوخت گازوئیل هم مانند سایر سوخت ها به فیلتر نیاز دارد. زیرا هر گونه آلودگی موجود در سوخت می تواند مانع جریان سوخت رسانی شود. همچنین می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود.

آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند. همانطور که گفته شد، عملکرد موتور با وجود این آلاینده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب کاهش کارکرد دستگاه می شود. بنابراین ما به فیلتری نیاز داریم که بتواند به خوبی سوخت را از آلاینده ها جدا کند.

 

 

کثیفی فیلتر گازوئیل چه چیزی می تواند ایجاد کند؟

موتورهای دیزلی امروزی با تلرانس های بسیار خوب و فشار سوخت بسیار بالا کار می کنند. در نتیجه، هرگونه انسداد در فیلتر می تواند منجر به نرسیدن سوخت به مقدار کافی به موتور شود که منجر به عملکرد بسیار ضعیف یا حتی جلوگیری از روشن شدن موتور می شود. بنابراین تعویض به موقع فیلتر های گازوئیل از خراب شدن و ناکارامدی موتور خودرو جلوگیری می کند.

فیلتر گازوئیل

علائم کثیفی فیلتر گازوئیل چیست؟

  1. نشانه های گرفتگی فیلتر سوخت
  2. مشکل در راه اندازی موتور رایج‌ترین علامت گرفتگی فیلتر بنزین، مشکل در راه‌اندازی خودرو است، زیرا باعث تخلیه روغن موتور می‌شود.
  3. مسائل در حال شتاب
  4. بیکاری و کندوپاش مکرر
  5. بوی زیاد
  6. خاموش شدن موتور
  7. عملکرد پایین موتور

 

آیا فیلتر بنزین دیزل را می توان تمیز کرد؟

برخی از انواع فیلترها دارای عناصر فلزی  دارای روش‌های تمیز کردن خاصی هستند، و برخی از فیلترهای دیزل از نوع کاسه‌ای هستند، به این معنی که آب را جمع می‌کنند و باید تخلیه شوند، اما اکثر فیلترهای سوخت به سادگی باید پس از اتمام زمان تعویض شوند.

 

 

بنابراین تعویض فیلتر بنزین به راحتی امکان پذیر است و از هزینه های گزاف موتور خودرو جلوگیری می شود. اما اگر فیلتر بنزین گازوئیل را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟ اگر فیلتر بنزین خود را زمانی که توصیه می شود تعویض نکنید، احتمال زیادی وجود دارد که فیلتر با زباله مسدود شود. یعنی دیگر نمی تواند تمام سوخت را فیلتر کند.

آیا فیلتر بنزین کثیف روی عملکرد تأثیر می گذارد؟

اگر خودروی شما تازه خریداری شده و نو است، احتمالاً می توانید کمی بیشتر بین تعویض فیلتر صبر کنید. همانطور که گفته شد، شما نمی خواهید با فیلتر بنزین مسدود شده رانندگی کنید. این نه تنها بر عملکرد وسیله نقلیه شما تأثیر می گذارد.

 

 

همچنین می تواند به موتور آسیب برساند. همچنین کثیف شدن انژکتورهای سوخت باعث می شود؛ موتور خودروی شما از کار بیفتد. این مشکل باعث می‌شود که موتور احساس کند در حال پاشیدن است.

ارتعاشات را از طریق ماشین ارسال می‌کند. چنین خطاهایی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که مشکل انژکتور سوخت تعادل ظریف بین سوخت و هوای ورودی به موتور را با هم مخلوط کند.

چه زمانی  بهتر است؛ فیلتر سوخت را تعویض کنیم؟ ​

همان طور که همه ی قطعات خودرو پس از مدتی نیاز به تعویض و یا تعمیر دارند؛ فیلتر های خودرو نیز برای عملکرد بهتر  و جلوگیری از آسیب به موتور و همچنین جلوگیری از هزینه های گزاف؛ نیاز به تعویض دارد. تعویض فیلتر سوختِ ماشین های قدیمی حداقل هر ۲ سال یا ۵۰۰۰۰ کیلومتر است.

تعویض فیلتر سوخت

در مدل‌های جدیدتر،این فاصله می‌تواند طولانی‌تر شود.​بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا فیلتر سوخت شما نیاز به تعویض دارد یا خیر، انجام تست فشار سوخت توسط مکانیک می‌باشد.

این تست نشان می دهد که پمپ سوخت چه مقدار بنزین را از خود عبور می دهد، چرا که یک فیلتر معیوب باعث کاهش فشار بنزین می شود.

 در آخر

با توجه به آنچه در بالا گفته شد؛ فیلتر گازوئیل خودرو همانند سایر قطعات خودر برای عملکرد بهتر نیاز به تعمیر و تعویض دارد. اما گاهی اوقات نادیده گرفتن این کار باعث می شود هزینه های اضافی زیادی را پرداخت کنیم زیرا به موتور خودرو آسیب جدی وارد می کند. همچنین در این مقاله به علائم کثیفی فیلتر اشاره شد تا بهتر زمان تعویض را در نظر بگیریم.

شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.