<

راهنمای خرید فیلتر تصفیه گازوئیل با کیفیت

راهنمای خرید فیلتر تصفیه گازوئیل با کیفیت

گازوئیل یک سوخت پر کاربرد محسوب می‌شود که برای ماشین آلات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت گازوئیل مورد استفاده از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل برای افزایش کیفیت گازوئیل استفاده شده از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که ناخالصی را از گازوئیل جدا می‌کنند. به این دستگاه‌ها فیلتر تصفیه گازوئیل گفته می‌شود.

مشاهده فیلتر های تصفیه گازوئیل آلمانی سپار

مزایای فیلتر تصفیه گازوئیل:

استفاده از آنها فواید و مزایای زیادی دارد، که مهمترین آن افزایش کیفیت گازوئیل مورد استفاده شده است. در خصوص ناخالصی‌هایی که ممکن است همراه گازوئیل باشند، لازم به توضیح است که آب رایج‌ترین ناخالصی است که در انواع سوخت از جمله گازوئیل وجود دارد.

آب موجود در گازوئیل معمولا به دو صورت یافت می‌شود، یک شکل محلول آن و شکل دیگر به صورت آزاد امولسیون. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد فیلتراسیون گازوئیل و اهمیت تصفیه گازوئیل می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

فیلتر تصفیه گازوئیل سپارفیلتر

وجود آب در گازوئیل:

همانگونه که توضیح داده شد یکی از رایج‌ترین ناخالصی‌هایی که در سوخت‌هایی نظیر گازوئیل وجود دارد، آب است. این آب موجود در گازوئیل هم یا به صورت محلول یافت می‌شود، یا به صورت امولسیون و آزاد.

در خصوص آب محلول لازم به توضیح است که در گازوئیل به آبی، آب محلول گفته می‌شود که به صورت محلول در سوخت وجود داشته باشد. مقدار این آب معمولا کمتر از مقدار اشباعی است که سوخت در یک درجه حرارت مشخص شده دارد.

سوالی که در این قسمت مطرح می‌شود این است که وجود این آب در گازوئیل تا چه میزان می‌تواند خطر ساز باشد، در این خصوص لازم به توضیح است که در مقایسه با دیگر ناخالصی‌هایی که در گازوئیل وجود دارد، آب محلول آسیب کمتری به انژکتور و به طور کلی به سیستم سوخت وارد می‌کند. آب آزاد یا امولسیون هم به آبی گفته می‌شود که از مقدار اشباع سوخت در یک دمای معین بیشتر است. آب آزاد در ظاهر سوخت هم تغییراتی ایجاد می‌کند. مشهود‌ترین تغییری که با افزایش میزان آب آزاد در سوخت به وجود می‌آید، این است که سبب کدر شدن رنگ سوخت می‌شود.

وجود این ناخالصی در سوخت می‌تواند مشکلات و صدمات جدی را برای دستگاه مورد نظر به همراه داشته باشد. به همین دلیل در بسیاری موارد توصیه می‌شود، به جهت جلوگیری از بروز آسیب در دستگاه‌های مختلف از تصفیه گازوئیل استفاده کنید.

عوارض وجود ناخالصی در سوخت:

در این قسمت به توضیح بیشتر در مورد آسیب‌هایی می‌پردازیم که استفاده از گازوئیل با ناخالصی به وجود می‌آورد. به طور کلی وجود آب داخل گازوئیل یکی از تهدیدهای اصلی می‌باشد که ممکن است برای هر ماشینی بروز دهد.

زنگ زدگی باک دستگاه دیزل:

آب یکی از عوامل موثری است که می‌توانند سبب بروز خوردگی و زنگ زدگی مخازن ذخیره سوخت شود. همانگونه که می‌دانید آب از تراکم پذیری سوخت برخوردار نیست. می‌تواند از عوامل بروز شکستگی در موتور سوختی محسوب شود. بنابراین بروز زنگ زدگی در باک یکی از مشکلاتی می‌باشد که در اثر استفاده از سوخت تصفیه نشده بروز می‌کند.

کاهش راندمان موتور:

از دیگر عوارض عدم تصفیه گازوئیل می‌توان به کاهش راندمان موتور اشاره کرد. در خصوص کاهش راندمان موتور لازم به توضیح است که خود یکی از عوارض استفاده از گازوئیل تصفیه نشده می‌باشد که عوارض دیگری هم به همراه دارد.

از جمله عوارض آن، می‌توان به افت ولتاژ برق اشاره کرد.

خرابی سوزن انژکتور:

از طرفی دیگر وجود آلودگی و ناخالصی در گازوئیل استفاده شده می‌تواند سبب شود تا سوزن انژکتور فرسوده و خراب شود.

 

ویژگی فیلتر تصفیه گازوئیل خوب:

فیلتر‌های مورد استفاده به جهت تصفیه گازوییل انواع مختلفی دارد. در خصوص بهترین نوع فیلتر تصفیه لازم به توضیح است که بهترین فیلتر تصفیه، فیلتری است که بتواند به درستی و به طور کامل تمام ذرات ناخالصی موجود در گازوییل را جدا سازی کند.

به طور کلی هدف استفاده از فیلتر تصفیه گازوئیل جداسازی ناخالصی‌ها هست، در نتیجه استفاده از فیلتر تصفیه‌ای که نتواند به طور کامل گازوییل را پاک سازی کند، عملا فایده‌ای ندارد.

هنگام انتخاب و خرید فیلتر تصفیه بهتر است به این نکات دقت داشته باشید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همواره کیفیت بالا به معنای کارکرد بهتر و با سوددهی بیشتر است.

از طرفی دیگر درست است که هدف استفاده از فیلتر تصفیه، تصفیه گازوئیل است، اما بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که ناخالصی‌های موجود در گازوئیل انواع مختلفی دارد، پس  بهتر است فیلتری را انتخاب کنید که توانایی جدا سازی انواع مختلف ناخالصی‌ها را داشته باشد.

بیشترین ناخالصی گازوئیل؟

البته ناگفته نماند که یکی از بیشترین ناخالصی‌های موجود در گازوئیل آب است. ذرات آبی که به صورت ریز در گازوئیل وجود دارند و در روند تصفیه ابتدا به ذرات درشت تبدیل و سپس جداسازی می‌شوند.

فیلتر تصفیه گازوئیل سپار قابلیت جداسازی کامل آب و ذرات را از گازوئیل فراهم کرده است

فیلتر آبگیر سپار محصول آلمان

در این خصوص بهتر است به این نکته نیز اشاره شود که آب در مقایسه با گازوئیل از چگالی بیشتری برخوردار است. بیشتر بودن چگالی آب به این معنا می‌باشد که ذرات آب موجود در گازوئیل ته نشین می‌شوند. به این ترتیب هنگامی که سوخت از درون فیلتر عبور می‌کند، به راحتی ذرات آب موجود در آن قابل جداسازی هستند. به طور معمول از جنس فلزی برای ساخت فیلتر تصفیه آب از گازوئیل استفاده می‌شود.

فیلتر آبگیر گازوئیل سپار

جمع بندی:
به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد فیلتر گازوئیل پرداختیم. دانستید که استفاده از فیلتر گازوئیل برای بهبود عملکرد دستگاه مورد نظر لازم و ضروری است.

نحوه عملکرد فیلتر گازوئیل به این صورت است که در ابتدا گازوئیل از مخزن ذخیره سازی به پمپ منتقل می‌شود. پس از آن هم وارد فیلتر مربوط به حذف ذرات می‌شود.

این مرحله باعث جداسازی تمام ذرات معلق موجود در گازوئیل می‌شود. منظور همان آلودگی‌های فیزیکی جامد موجود در گازوئیل است. مرحله بعدی مربوط به جداسازی ذرات آب از داخل گازوئیل است.

در این خصوص جالب است بدانید ذرات آب موجود در گازوئیل بسیار ریز هستند،همانند شکر که در آب حل می‌شود، درون گازوئیل حل می‌شوند. در نتیجه جداسازی آنها کار آسانی نیست.

به همین دلیل در مرحله دوم به منظور جداسازی ذرات آب آنها را به یکدیگر پیوند می‌دهند، تا ذرات آب درشت‌تر تشکیل شود و جداسازی آنها هم راحت‌تر باشد. در مرحله دوم ذرات درشت آب تشکیل می‌شود و پس از آن هم مرحله سوم برای جدا سازی ذرات آب است.

مشاهده کاتالوگ محصولات سپار

سایت سپار آلمان

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.