سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل چگونه کار می کند؟

سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل چگونه کار می کند؟

سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل در واقع نوعی جدید و طراحی خاصی از فیلتر گازوئیل برای رفع مشکلات نمونه های سنتی این فیلتر صنعتی موتور های دیزل می باشد. چرا که سوخت گازوییل دارای آلودگی هایی در فاز های مختلف جامد و مایع می باشد.

 

 

که نمونه های سنتی فیلتر گازوئیل موتور های دیزل تنها قابلیت جذب و حدف آلاینده های صلب مانند گرد و غبار، شن و سنگ ریزه و دوره ها را داشتند حال آنکه فیلتر آبگیر گازوئیل همون گونه که از نام آن مشخص است علاوه بر قابلیت جذب ذرات معلق ثلب آلاینده های فاز مایع بالاخص قطرات آب را نیز جذب و حدف می کند.

 

عملکرد سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل چگونه است؟

طراحی و عملکرد فیلتر آبگیر گازوئی به گونه ای است که در اتصال سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل مخزن ذخیره قابل تخلیه آب در اتصال در قسمت پایین قرار گیرد.

 

 

این امر بصورت مستقیم با نحوه عملکرد این نوع فیلتر ارتباط دارد. در واقع با ورود جریان سوخت گازوییل به داخل سیستم فیلتر آبگیر ابتداد با عبور از یک مدیای ویژه ذرات آب معلق در آن که در برخی از انواع و برند ها تا 3-4 میکرون نیز می‌رسد جذب می شود و سپس با گذر از کارتریج به جذب آلاینده های جامد پرداخته می شود.

سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل چگونه کار می کند؟

قطرات آب  که در سایز های بسیار اندک ابتدا جذب مدیا می شوند و با جذب بیشتر به تدریج به هم پیوسته و قطرات بزرگتر را شکل می دهند. با افزایش ابعاد قطرات آب در نهایت به سایزی می رسد که با چسبندگی کمتر به بدنه مدیا و تحت تاثیر جاذبه بیشتر از بدنه فیلتر آبگیر گازوئیل سقوط کرده و در داخل مخزن ذخیره آب Water trap که در پایین قرار گرفته است سقوط می کند.

 

مشاهده پرفروش ترین محصول >>> فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-INDUSTRIAL

 

با توجه به چگالی بالاتر آب نسبت به روغن اهمیت زیادی دارد که برای ورود قطرات آب به داخل تله آب این قسمت از مخزن در اتصال در پایین فیلتر آبگیر گازوئیل قرار گیرد.

مزایای استفاده از فیلتر آبگیر گازوئیل

استفاده از سوخت گازوئیل  که در موتورهای دیزل صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همان گونه که می دانیم آلاینده ها در انواع و شکل های مختلف که به صورت جامد و مایع در ابعاد میکرون می باشند در سوخت های گازوئیلی وجود دارند. اما اینکه چطور از ورود این آلاینده ها به موتور خودرو جلوگیری شود ؟

یکی از بهترین و موثرترین روش که امروزه نیز متداول است استفاده از فیلتر گازوئیل می باشد.

سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل چگونه کار می کند؟

این فیلتر ها از ورود آلاینده ها در حد میکرون جلوگیری می کنند. اما یک مشکل وجود داشت، این فیلتر ها با حذف گرد و غبار و دیگر آلاینده های سوخت گازوئیل که بخش عمده ای از آنها در مرحله مکش گازوئیل در سوخت گیری از کف باک ها وارد می شود تاثیر بسیاری داشتند اما در حذف آلاینده های مایع به سبب کارتریج های ساده ای که داشتند ناکارامد بودند.

 

 

طراحی سیستم فیلتر آبگیر گازوئیل که قابلیت جذب تمامی آلینده های فاز جامد را مانند نمونه های نسل قدیم فیلتر گازوئیل داشته و علاوه بر این به جذب و حذف قطرات آب نیز می پردازد در افزایش راندمان موتور های دیزلی نقشی قابل توجه دارد.

 

 

 

 

هر چند آلاینده های مایع مثل آب مانند آلاینده های فاز جامد مانند گرد و غبار و سنگ ریزه در موتور سبب سایش اجزای موتور مانند رینگ، پیستون و بوش نمی شوند و در موتور در قسمت سر سیلندر رسوب نکرده سبب بسته شدن دریچه ها نمی شوند.

اما با این وجود ورود قطرات آب به مور در صورت عدم استفاده از فیلتر آبگیر گازوئیل از احتراق کامل این سوخت در موتور به سبب تبخیر لحظه ای که نه تنها لرزش هایی را در موتور دیزل بوجود می آورد جلوگیری کرده و دمای احتراق به حد مورد نظر نمی رسد. این امر سبب می شود که گشتاور خروجی از موتور دیزل بصورت قابل توجهی کاهش داشته باشد.

 در آخر

در گذشته که از فیلتر گازوئیل استفاده می شد؛ برای جلوگیری از آلاینده ها مانند گرد و غبار و دانه های شن استفاده می شد. اما  همان طور که می دانیم؛ آب یکی از متداولترین آلاینده موجود در سوخت گازوئیل می باشد.

که نیاز به فیلتری دارد که از ورود قطرات آب به موتور نیز جلوگیری کند. فیلتر های آبگیر گازوئیل این ویژگی را دارد و می تواند از ورود آلاینده های مایع  تا 3-4 میکرون جلوگیری می کند.

 

 

در صورت عدم استفاده از فیلتر گازوئیل آبگیر و ورود قطرات آب ؛احتراق کامل این سوخت در موتور به سبب تبخیر لحظه ای که نه تنها لرزش هایی را در موتور دیزل بوجود می آورد جلوگیری کرده و دمای احتراق به حد مورد نظر نمی رسد. این امر سبب می شود که گشتاور خروجی از موتور دیزل بصورت قابل توجهی کاهش داشته باشد.

شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.