<

چرا سوزن انژکتور خراب می شود؟

چرا سوزن انژکتور خراب می شود؟

خرابی سوزن انژکتور باعث مشکلات عدیده ای از جمله گیرپاژ کردن ماشین ، مسدود شدن مسیر انتقال سوخت ، احتراق ناقص و … می شود که بعضا آسیب های جبران ناپذیری را برای خودروی شما به همراه خواهد داشت. در این مقاله به بررسی علت و پیشنهاد راه حلی برای این مشکل می پردازیم.

 

 

سیستم انژکتور چیست ؟

سیستم انژکتور وظیفه ی ترکیب سوخت و هوا را به نسبت لازم و وظیفه تزریق آن به موتور را برعهده دارد .همین امر سبب کم شدن مصرف سوخت شده و میزان آلودگی هوا را کاهش می دهد.

اجزاء و کاربرد انژکتور :

انژکتور دارای اجزایی می باشد که عبارتند از :

  1. درپوش محافظ
  2. بدنه
  3. سوزن انژکتور
  4. سلونوئید ا
  5. اورینگ

سوخت در موتور با مقدار فشار ثابت از قسمت فوقانی وارد فیلتر ورودی انژکتور می شود. فشار ورودی انژکتور برابر با فشار ریل سوخت است که مقدار ثابتی دارد.

 

 

مهم ترین کاربرد انژکتور رسوب زدایی می باشد که همین امر موجب کاهش آلودگی هوا خواهد شد. به همین جهت لازم است رانندگان خودرو ، ماشین سنگین ، بیل مکانیکی و … از انژکتور مراقبت کنند.

علت خرابی سوزن انژکتور بیل مکانیکی

سوزن انژکتور:

سوزن انژکتور قطعه ای است که مسئولیت پاشش سوخت را در داخل موتور خودرو بر عهده دارد. زمانی که پمپ، به صورت ثابت بنزین را خودرو را از باک می کشد و با فشار 3.5 بار پشت سوزن نگه می دارد. آنگاه در هنگام روشن شدن خودرو، سوزن مقدار ثابتی را پاشش می کند و با گازدادن این مقدار بیشتر می شود.

هانطور که ذکر شد برای ایجاد فشار وپاشیدن سوخت سوزن انژکتور باید دارای قطر بسیار کمی باشد . که این ویژگی در صورت وجود ناخالصی در سوخت می تواند زیان های زیادی را برای ما به وجود بیاورد که یکی از آنها خرابی سوز انژکتور است .همانطور که توضییح داده شد ما ملزم به استفاده از فیلتر های سوخت برای آسیب ندید اجزای سیستم سوخت رسانی موتور  هستیم .

فیلتر تصفیه ساز، به صورت یک فیلتر سانتریفیوژی عمل می کند. به این صورت که پس از ورود گازوئیل به داخل فیلتر، ذرات و ناخالصی ها در اثر فرآیند گریز از مرکز، از سوخت جدا می شود و در کاسه تبیه شده در پایین فیلتر خواهند شد.

 

 

معمولا این فیلتر ها به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند برای مثال فیلتر خاور ، فیلتر بیل مکانیکی ، فیلتر خودرو و …. . به همین جهت اهمیت دارد که با توجه به نوع وسیله نقلیه، فیلتر مناسب را تهیه نمایید .

نتیجه گیری:

هر چه عمل فیلترازیسیون سوخت بهتر انجام گیرد در مرحه پاشش هم ناخالصی های کمتر و کوچکتری وجود خواهند داشت . هر چه اندازه و میزان ناخالصی های کمتر باشد ضرر کمتی به سوزن انژکتور وبه طور کلی سیستم سوخت رسانی وارد خواهد شد.

شما می توانید با خرید فیلتر اصل و کاربردی، هزینه های گزاف را از خود دور کنید . البته مهم است که فیلتر را از کجا تهیه می کنید .شرکت سپار فیلتر خاورمیانه ، تنها نمایندگی رسمی شرکت سپار فیلتر آلمان در کشور ایران ، با تضمین 1 ساله و پشتیبانی 24 ساعته ، یکی از فروشندگان انواع فیلتر گازوئیل ، فیلتر تصفیه ساز ، فیلتر خاور ، فیلتر بنز و فیلتر بیل مکانیکی می باشد .

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات این شرکت به صفحه “درباره ما” مراجعه نمایید و برای مشاهده محصولات به صفحه “محصولات” مراجعه نمایید .همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با مراجعه به صفحه “تماس با ما” با کارشناسان سپار ارتباط برقرار نمایید .

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.