فیلتر گازوئیل ایسوزو

فیلتر گازوئیل ایسوزو

فیلتر سوخت ماشین های دیزلی به دو دسته فیلتر گازوئیل و فیلتر آبگیر گازوئیل تقسیم می شوند. فیلتر گازوئیل ایسوزو از نوع آبگیر است .  این فیلتر هم ناخالصی های جامد و هم مایع را از سوخت جدا میکند.
فیلتر سوخت یک قطعه فرسوده است که باید به طور منظم در خودرو تعویض شود. این عنصر برای اینکه بتوانید موتور خود را در شرایط خوب نگه دارید ضروری است.

فیلتر گازوئیل ایسوزو چیست ؟

فیلتر گازوئیل ایسوزو ،یکی از قطعاتی است که عمل فیلتراسیون سوخت ماشین های دیزلی را انجام میدهد ، این قطعه مهم آب موجود در سوخت و ذرات کوچک داخل باک ماشین های سواری و سنگین را از سوخت جدا میکند تا سوختی خالص تحویل موتور دهد که باعث احتراق بهتر می شود.

 

جهت مطالعه بیشتر >>> خرید فیلتر آبگیر گازوئیل

 

این فیلتر قبل از سیستم تزریق سوخت قرار می گیرد تا سوخت را تصفیه کند. در حقیقت جای این فیلتر در سیلندر موتور دیزلی است و سوخت در ابتدا باید از این فیلتر عبور کند تا بتواند وارد سیستم احتراقی بشود. شکل این فیلتر استوانه ای است و به علت شکل خاص خود قابل تشخیص از دیگر اجزای سیستم موتور است.

همانطور که ذکر شد این فیلتر دارای وظیفه و جایگاه ویژه ای در خودروی شماست و در صورت ناکارآمدی می تواند باعث از کار افتادن موتور و سیستم احتراق شود .

فیلتر گازوئیل ایسوزو

درصورتی که موتور ثانویه ای وجود ندارد که در اثر به وجود آمدن مشکل برای موتور اصلی وظایف آن را انجام دهد.

مخزن سوخت ماشین ها در عقب خودرو تعبیه  شده اند البته در ابتدا در قسمت جلویی ماشین بود و به دلیل امنیت جانی سرنشینان و راننده هنگام تصادف به عقب خودرو منتقل شد. بنابراین باک ماشین بین 2 چرخ، زیر صندلی عقب قرار می گیرد تا در صورت ضربه از آن محافظت شود.

 

مطالعه بیشتر >>> فیلتر تصفیه ساز گازوئیل چیست ؟

 

طبق توضیح بالا سازندگان ماشین مجبورن تا یک پمپ سوخت در ماشین تعبیه کنند تا سوخت ماشین را از باک به موتور انتقال دهد. در نتیجه سوخت توسط لوله هایی که  hose  نامیده می شوند از باک ماشین به موتور و سیستم احتراق انتقال پیدا میکند.

فیلتر ایسوزو در انتهای مسیر این لوله های انتقال سوخت قرار میگیرد تا مانع از ورود ناخالصی ها به موتور شود.

به علت اینکه سوخت ما هنگام وارد شدن به سیلندر به صورت اسپری یا گازی منتشر می شود باید ناخالصی های جامد و مایع آن از بین برود تا در فرایند احتراق مشکلی ایجاد نکنند و احتراق به صورت کامل انجام گیرد تا بهترین استفاده از ظرفیت انرژی تولید شده از سوخت را داشته باشیم.

شاید برایتان سوال شود که ناخالصی مایع سوخت چیست؟

همونطور که میدانید باک یا مخزن سوخت ماشین در هنگام سوخت گیری با هوای بیرون از ماشین در تماس است بنابراین در باک ماشین هوا حضور دارد .

 

با پرفروش ترین محصول سپار فیلتر آشنا شوید >>> فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-AUTOMOTIVE

 

هوایی که ما تنفس می کنیم دارای گازهای مختلفی است که یکی از آن ها آب به صورت بخار است. به علت تغییر دمای باک که میتواند دلایل مختلفی از جمله تغییر دما در شب و روز داشته باشد این بخار آب در طول فرایند میعان تبدیل به حالت مایع شده وبا سوخت خودرو ترکیب می شود و ناخالصی مایع به وجود می آورد .

*توجه کنید که توصیه می شود باک یا مخزن سوخت ماشین را خالی نگه ندارید تا ایجاد ناخالصی کمتر شود.

مورد دیگه که ایجاد مشکل میکند این است که ناخالصی ها داخل سیلندر باقی مانده و رسوب می کنند و در کار این دستگاه به مرور زمان مشکل ایجاد میکنند .

چرا که هنگام به صورت پیشفرض سازندگان فقط مسیر خروج برای مواد به حالت گاز را در سیلندر در نظر گرفته اند و بدین ترتیب مواد جامد باقی مانده از احتراق ناقص یا ناخالصی های در سیلندر ته نشین می شوند باقی می مانند.

 

مطالعه کنید >>> فیلتر گازوئیل مشعل چیست ؟

 

شرکت سپار فیلتر از کاغذهای مخصوص سوخت استفاده می کند و توانسته استاندارد های داخلی و بین المللی را اخذ کند.

اهمیت فیلتر سوخت به قدر زیاد است که عمل فیلتراسیون به خوبی انجام نشود ممکن است آب داخل سوخت وارد موتور شود. توجه داشته باشید که فیلتری با کیفیت تهیه کنید ولی هیچ فیلتری دائمی نیست و حتما به موقع تعویض فیلتر را انجام دهید تا سلامت خودروی شما به خطر نیفتد.

یکی از دغدغه های کاربران همیشه معادل سازی کد فنی شرکت ها به یکدیگر می باشد که ما در نمایندگی شرکت سپار فیلتر سعی کردیم در قسمت کاتالوگ (انتهای این مقاله) کدهای فنی سازندگان معتبر ایرانی و خارجی را وارد کرده تا به راحتی بتوانید کد محصول شرکت مورد نظر خود را پیدا کنید.

جمع بندی :

در این نوشته سعی کردیم در رابطه با نقش فیلتر ایسوزو صحبت کنیم و از نظر علمی اهمیت این نقش را مطرح کردیم. در رابطه با سیستم احتراق و نحوه پیدایش ناخالصی در سوخت خودروی شما صحبت کردیم. در انتها سعی کردیم شما را در انتخاب فیلتری خوب راهنمایی کنیم . امیدواریم این مطالب برای شما همراهان عزیز مفید بوده باشه .سپار فیلتر خاورمیانه تنها نمایندگی شرکت سپار آلمان در ایران می باشد . شما می توانید برای آشنایی بیشتر با مجموعه سپار فیلتر خاورمیانه به صفحه “درباره ما” مراجعه نمایید . همچنین برای ارتباط با کارشناسان فنی می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، با سپار فیلتر در ارتباط باشید .

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.