وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل در خودروها

وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل در خودروها

دستگاه تصفیه گازوئیل چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که دستگاه تصفیه گازوئیل چیست؟ چه کاربردی دارد؟ و یا اصلا وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل در خودرو چیست؟ ما در این مقاله به این سوالات شما پاسخ داده و همچنین نحوه عملکرد این دستگاه را به طور کامل شرح می دهیم.

 

 

یکی از نکات مهم و قابل توجه در انواع ماشین آلات، استفاده از سوخت مناسب و عاری از هر گونه ناخالصی می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده سوخت مورد استفاده شرکتها به دلایلی از قبیل آلودگی مخازن حمل سوخت ، آلودگی مخازن ذخیره و همچنین شرایط جوی منطقه، دچار آلودگی می گردد.

این آلودگی ها باعث تخریب سوزن انژکتورها و اجزاء سیستم سوخت رسانی می شود که این آلودگی ها سبب کاهش راندمان موتور و طول عمر قطعات می‌شود و هزینه های سنگین تعمیرات را افزایش می دهد.

دستگاه تصفیه گازوئیل چیست؟

دستگاه تصفیه گازوئیل با استفاده از یک سیستم تصفیه پرقدرت که با قرارگرفتن در خروجی مخازن ذخیره در طی سه مرحله ذرات و آب موجود در گازوئیل از میان رفته و سوختی تمیز به ماشین آلات شما تحویل داده می شود.

 

 

دستگاه تصفیه گازوئیل مرغوب و با کیفیت از بسیاری از خسارات و مشکلاتی که می تواند برای ماشین آلات شما به وجود آید جلو گیری می کند. همان طور  که می دانیم آب موجود  در گازوئیل یکی از متداول ترین مشکلات را در ماشین آلات شما به وجود می آورد. توجه به سوخت تمیز در ایران از اهمیت بیشتری برخوردار است.

زیرا گازوئیلی که در ایران برای ماشین آلات استفاده می‌شود دارای ذرات معلق و آب بسیار بیشتری نسبت به استاندارد ماشین آلات صنعتی است. همچنین در ایران گاهی اوقات به علت میزان زیاد آب در گازوئیل حتی می‌توان به صورت چشمی تشخیص آب در گازوئیل را انجام داد. این اتفاق بیشتر در تانک های نگهداری گازوئیل رخ می‌دهد.

 

 

که علت آن می تواند به عوامل متعددی مربوط باشد.  که می توان به حمل گازوییل در تانکرهای سوخت غیر استاندارد که دارای زنگ زدگی هستند و همین طور تانک های ذخیره گازوئیل که دچار همین مشکل هستند، اشاره کرد.  یکی دیگر از این عوامل شرایط جوی در کشورمان می باشد باعث می شود چندین برابر حد استاندارد آب وارد سوخت شود.

عملکرد و وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل چگونه است؟

عملکرد دستگاه تصفیه گازوئیل به گونه ای است که در ابتدا؛ خروجی گازوییل مخازن، به پمپ دستگاه وصل شده و از طریق پمپ وارد فیلتر ذرات می گردد. این فیلتر قادر است ذرات را تا 10 میکرون از سوخت جدا نماید.

 

مشاهده بیشتر >>> قیمت فیلتر گازوئیل در ایران

 

پس از آن سوخت وارد فیلترکوالسر(جداساز آب)می گردد.در سیستم کوالسر آب موجود در سوخت از آن جدا شده و در پایین مخزن کوالسر جمع آوری می گردد و در نهایت گازوئیل با عبور از یک سپریتور کاملا خالص سازی می شود .با این روش آب و ذرات با راندمان بسیار مناسب از سوخت پالایش شده و در نتیجه عمر قطعات حساس از قبیل انژکتورها و پمپ گازوییل افزایش می یابد.

وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل در خودروها

که در صورت عملکرد نامناسب باعث می شود آلودگی ها از فیلتر عبور کرده و ورود آن ها به اجزای سیستم سوخت رسانی شود. همچنین باعث مسدود شدن روزنه های کاغذ و عدم عبور سوخـت کافی می شود. که باعث آسیب دیدن اجزای حساس سیستم سوخت از جمله سوزن های انژکتور نیز می شود.

وظیفه دستگاه تصفیه گازوئیل خوب چیست؟

  1. تصفیه گازوئیل از کوچکترین ذرات و آلودگی‌های آسیب‌زننده به موتور
  2. اطمینان از ورود سوخت عاری از آلودگی به سیستم سوخت رسانی و موتور دیزل
  3. کیفیت بالای ساخت و اطمینان از عدم وجود نشتی در فیلتر و واشر ها

در آخر

همان طور که در این مقاله گفته شد؛ دستگاه تصفیه گازوئیل با استفاده از یک سیستم تصفیه پرقدرت که با قرارگرفتن در خروجی مخازن ذخیره در طی سه مرحله ذرات و آب موجود در گازوئیل از میان رفته و سوختی تمیز به ماشین آلات شما تحویل داده می شود.

همچنین آب موجود در گازوئیل یکی از متداول ترین مشکلات و خسارات جدی را به ماشین آلات وارد می کند. که این مشکل با استفاده از دستگاه تصفیه گازوئیل مرغوب و با کیفیت می تواند از این خسارات و مشکلات جلو گیری کند.

 شما همراهان گرامی می توانید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع فیلتر گازوئیل؛ همچنین دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر تنها نمایندگی سپار فیلتر آلمان در ایران مراجعه نموده و با مشاوران ما در تماس باشید.

 

 

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.