فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

یکی از مهمترین قطعات سیستم سوخت خودرو های نیسان زامیاد، فیلتر گازوئیل نیسان دیزل است. این قطعه با قرارگرفتن در مسیر سیستم سوخت رسانی خودرو مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد که در این مقاله به توضیح کامل آن ها خواهیم پرداخت.

 

طرز کار فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

این فیلتر ها در ابعاد و مدل های مختلفی وجود دارند. به طور کلی می توان آنها را به دو دسته فیتلر های با صافی کاغذی و فیلتر های با صافی فلزی تقسیم نمود.

 

جهت مطالعه بیشتر >>> آشنایی با فیلتر گازوئیل ولوو

 

این فیلتر ها در تکنولوژی ساخت با یکدیگر اندکی تفاوت دارند اما طرز کار فیلتر گازوئیل نیسان دیزل به طور کلی یکسان است. این فیلتر ها با استفاده از فناوری سانتریفیوژ و نیروی گریز از مرکز ذرات آلودگی و ناخالصی های موجود در سوخت را جدا کرده و از صافی رد می کنند.

 

انواع فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

 آب یکی از ناخالصی های سوخت محسوب میشود. وجود آب در داخل سوخت باعث احتراق بد موتور و به مرور زمان باعث خرابی موتور می شود. فیلتر های گازوئیل را میتوان به دو نوع آبگیر و غیر آبگیر تقسیم کرد. فیلترهای آب گیر به وسیله صافی و المنت موجود در آن ها آب داخل سوخت را جدا و در مدل هایی آن را در یک محفظه کاسه ای شکل زیر فیلتر جمع آوری می کنند.

 

کاربردی ترین محصول سپار فیلتر >>> فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF

تعویض فیلتر های گازوئیل

فیلتر های گازوئیل مانند لنت و … جزو قطعات مصرفی خودرو می باشد که نیاز به تعویض و سرویس دوره ای دارند. آلودگی ها و ناخالصی ها به مرور زمان باعث گرفتگی منافذ فیلتر می شود و کارایی فیلتر از بین میرود.

 

>>> فیلتر گازوئیل مشعل چیست ؟

 

فیلتر ها بر اساس مدل و کیفیت ساخت دستورالعملی برای زمان تعویض دارند. البته توصیه می کنیم که نسبت به زمان تعویض فیلتر حساس باشید تا از هزینه های سنگین تعمیر موتور تا حد ممکن پیشگیری کنید.

فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

تفاوت صافی ها کاغذی و فلزی

صافی های کاغذی فیلتر گازوئیل با استفاده از فناوری نانو ساخته می شود. این فیلتر ها در دقت های مختلف و مناسب با نیاز مشتریان موجود است. فیلتر های کاغذی به نسبت فیلتر های با صافی فلزی از دقت بالاتری برخوردار هستند. اما نیاز به تعویض دوره ای دارند. از طرفی فیلتر های با صافی فلزی دارای عمر نامحدود اما دقت کمتر هستند.

 

>>> در مورد انواع فیلتر گازوئیل مادام العمر بیشتر بخوانید

مزایای استفاده از فیلتر گازوئیل نیسان دیزل

سیستم سوخت رسانی خودرو ها یکی از قسمت های حساس موتور خودرو می باشد. متاسفانه در ایران کیفیت سوخت از میانگین استاندارد جهانی پایین تر است و همین موضوع نیاز به استفاده از فیلتر گازوئیل نیسان دیزل را در ایران بیشتر می کند.

علاوه بر نگهداری بهتر و افزایش طول عمر مزایای دیگری نیز دارد که در اینجا بخشی از آن ها را نام برده ایم.

  • کاهش مصرف سوخت
  • افزایش راندمان موتور
  • افزایش قدرت موتور
  • کاهش آلایندگی موتور
  • و…

 

برند و کیفیت فیلتر گازوئیل نیسان دیزل اصل

متاسفانه امروزه پیدا کردن فیلتر های اصلی و با کیفیت مانند بسیاری از قطعات دیگر کاری سخت و دشوار شده است. فیلتر های تقلبی نه تنها مزیتی برای ماشین شما ندارند بلکه ممکن است آسیب بیشتری نیز به آن وارد کنند. بنابراین لازم است تا فیلتر خود را از برندی مطمئن تهیه کنید.

شرکت فیلتر خاورمیانه با ارائه فیلتر تصفیه سوخت به عنوان تنها نمایندگی شرکت سپار فیلتر آلمان در ایران با ضمانت 1ساله و خدمات پس از فروش به شما اطمینان می دهد که در استفاده از محصولات این شرکت هیچگاه دچار مشکل نخواهید شد.

برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت می توانید به صفحه محصولات مراجعه کرده و یا کاتالوگ محصولات را از پایین همین متن دانلود کنید. همچنین می توانید جهت ارتباط با کارشناسان شرکت و مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
دانلود کاتالوگ محصولات سپار فیلتر خاورمیانه
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.