سپار فیلتر خاورمیانه - فیلتر گازوئیل پلاستیکی
EnglishPersian

حجم روغن موتور کامیون بنز

حجم روغن موتور کامیون بنز

حجم روغن موتور کامیون بنز

در ابتدا قبل از اینکه به مبحث حجم روغن موتور کامیون بنز بپردازیم، بهتر بدانیم که اصلا روغن موتور چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چه زمانی بهتر است از روغن موتور استفاده شود؟ و اینکه آیا وجود روغن موتور چه فوایدی دارد؟ بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید؛ تا ما اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهیم.

روغن موتور چیست؟

شاید برای شما سوال پیش آید که چه نوع روغن موتوری را برای خودرویتان انتخاب کنید؟ اما برای آنکه بدانید چگونه باید نوع صحیح حجم روغن موتور کامیون بنز و روغن موتور بنز را برای خودرویتان انتخاب کنید؟ نیازی نیست که حتما متخصص در این زمینه باشید. موتور به عنوان قلب تپنده خودرو شما نیاز به مراقبت دارد. یکی از این مراقبت ها مربوط به تعویض روغن خودرو است.

همان طور که انسان برای زندگی کردن به خون و اکسیژن نیاز دارد؛ خودرو نیز برای حرکت به روغن نیاز دارد. روغن که مانند خون در بدن انسان در بین قطعات موتور جریان دارد. باعث روان سازی قطعات متحرک، مانع فرسایش، کاهش حرارت و زدودن ذرات و گردوغبار می شود.

حجم روغن موتور بنز با توجه مدل و ساختار ساخت و طراحی مهندسی آن بسیار متفاوت است. یه عنوان مثال  حجم بعضی از روغن موتور ها 3782 سی سی وبعضی از آنها 5000 سی سی باشد. حجم روغن موتور خاور 608 تقریبا 3800 سی سی است.

هزینه تعویض روغن کامیون چقدر است؟

این روزها با توجه افزایش قیمت دلار و اینکه قطعات کامیون ‌های خارجی مانند اسکانیا وارداتی است و با دلار تهیه می گردد، افزایش قیمت‌ ها در حوزه خودرو های خارجی بسیار چشمگیر است. و بسیاری موارد به صرفه نیست.

 هزینه تعویض روغن موتور

و مردم مجبورن از ابزار و وسایل کامیون هایی که جنس ایرانی دارند استفاده کنند. متاسفانه  در حال حاضر قیمت ابزار و وسایل کامیون تا 80 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که در کامیون ‌های خارجی به 250 تا 300 درصد رسیده است.

مطالعه بیشتر>>>>>>>>>> مقایسه خودروهای بیودیزل و بنزینی

هزینه تعویض روغن کامیون‌های خارجی در حال حاضر به بیش از800 هزار تومان رسیده است این در حالی است که این رقم در گذشته 350 هزار تومان بوده است.

حجم روغن موتور بنز چقدر است؟

همان طور که می دانید، اکثر موتورهای بنز به 5 تا 8 پیمانه روغن نیاز دارند. به عنوان مثال، یک موتور 4 سیلندر حداقل 5 لیتر روغن و یک موتور 6 سیلندر حدود 6 چهارم روغن موتور نیاز دارد. حجم روغن موتور بنز چه قدر است؟ زمان تعویض روغن موتور چند ماه است؟ ظریفت روغن موتور چند سی سی است؟

حجم روغن موتور بنز

روغن موتور مناسب خودرو من چه روغنی است؟ اکثر موتورها بسته به اندازه موتور به 5 تا 8 چهارم روغن، روغن احتیاج دارند. هرچه موتور کوچکتر باشد روغن کمتری برای پر کردن حجم موتور لازم دارد. معمولا یک موتور 4 سیلندر حدودا 5 لیتر روغن نیاز خواهد داشت. جالب است بدانید یک موتور 6 سیلندر تقریباً از 6 کوارت استفاده می کند.

یک موتور 2.4 لیتری استاندارد به حدود چهار تا شش لیتر روغن نیاز دارد. وانت ها و خودروهای دیزلی با موتورهای بزرگتر ممکن است به هشت لیتر روغن نیاز داشته باشند. با این حال، این اعداد صرفاً کلی هستند زیرا مقدار روغن موتور مورد نیاز خودروی شما به چند عامل حیاتی بستگی دارد:

  • اندازه موتور
  • توصیه سازنده
  • تعویض فیلتر روغن

این عوامل باید به شما ایده خوبی درباره میزان روغن مورد نیاز خودروی شما بدهد. برای نقطه تعویض فیلتر روغن، تغییر فیلتر می تواند بر میزان روغن مورد نیاز شما تأثیر بگذارد زیرا فیلترها می توانند بین یک چهارم یا نیم لیتر روغن را در خود نگه دارند.

ــــــ در مورد فیلتر آبگیر گازوئیل مدل LKF-AUTOMOTIVE بیشتر بخوانید >>>>>

در آخر

همان طور که می دانید، روغن موتور رگ حیاتی موتور است. قطعات متحرک موتور را روغن کاری می کند و اصطکاک را به حداقل می رساند و موتور را خنک نگه می دارد. علاوه بر این، روغن از ساییده شدن تمام قطعات فلزی متحرک با یکدیگر جلوگیری می کند و از سایش و آسیب جلوگیری می کند. وقتی صحبت از روغن موتور می شود، یکی از رایج ترین سوالاتی که صاحبان آنها دارند این است: ماشین من چقدر روغن نیاز دارد؟ و به همین دلیل به طور برنامه ریزی شده روغن موتور خود را چک می کنند.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاع بیشتر از ویژگی ها و خرید انواع فیلتر آبگیر گازوئیل و دیدن سایر محصولات به سایت سپار فیلتر مراجعه کرده و با مشاوران ما در این زمینه در تماس با ما باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.